Bokbussen

Bokbussen kör varannan, udda vecka

Tidtabell augusti-juni, tillsvidare

Måndag

  • Molpe skola 9.00-9.40
  • Taklax skola 10-11.15
  • Molpe daghem, Industricentralen 12.00-13.20
  • Molpe Banken 13.25-15.00

Tisdag

  • Harrström daghem 13.30-14.00
  • Viitaniemi 14.30-15.00
  • Träskvik 15.10-15.30
  • Tuvängsvägen 15.40-16.00
  • Hienobacken 16.10-16.30
  • Banken 16.40-17.10
  • Harrström 17.20-18.20
  • Helenelund 18.40-19.20
  • Edsvik 19.30-19.45

Onsdag

  • Buketten enl. överensk. 1.onsd i mån. udda v. 14.00-14.30
  • Lärknäs enl. överensk. 1.onsd. i mån. udda v. 14.35-15.15
  • Snickarbacken 15.35-15.50
  • Smedbacken 16.00-16.30
  • Strandmossa 16.35-16.50
  • Brännback 16.55-17.05
  • Bjurbäck 17.10-17.45
  • Korsbäck 17.50-18.15
  • Molpe skola 18.25-19.45

Torsdag

  • Kottebo daghem 9-9.30

Beslut i Biblioteks-, kultur- och fritidssektionen 16.10.2018 BKFS § 22