Yhteystiedot

Kunnanvaltuusto

Nordmyr Marcus, marcus.nordmyr@gmail.com
Kunnanvaltuuston puheenjohtaja | 050-5206180

Kunnanhallitus

Bernas Sven-Erik, svenerik.bernas@gmail.com
Kunnanhallituksen puheenjohtaja | +358 500 268 741

Kunnanjohtaja

Christina Båssar, christina.bassar@korsnas.fi
Kunnanjohtaja | 046-9229 495

Hallinto- ja talousosasto

Westerdahl Caroline, caroline.westerdahl@korsnas.fi
Talouspäällikkö | +358 50 5317 188

Hartvik-Matkoski Sabina, sabina.hartvik-matkoski@korsnas.fi
Palkanlaskija | 06-3479 138

Höglund Britt-Marie, britt-marie.hoglund@korsnas.fi
Toimistosihteeri | 06-3479 128

Söderholm Minna, minna.soderholm@korsnas.fi
Vt.kirjanpitäjä/kanslisti | Tel. 06-3479 121

Båskman Sol-Britt, sol-britt.baskman@korsnas.fi
Vs. Kanslisti | Tel. 06-3479 123

Träsklund Annika, annika.trasklund@korsnas.fi
Vs.Pääkirjanpitäjä | Tel. 06-3479 144

Elinkeino- ja maaseutuasiat

Bengsén Christina, christina.bengsen@kfem.fi
Maaseutusihteeri | Tel. 06-3479 137

Blom Leif, leif.blom@kfem.fi
Turkiseläinkonsulentti | Tel. 06-3479 137 | GSM. 050 3361 566

Nydahl Kjell, kjell.nydahl@vasek.fi
Yritysasiamies | Tel. 050 3682 686

Yhteispalvelu

Kelan yhteispalvelu, info@korsnas.fi
Kunnan vaihde | 06-3479 111

Kuluttajaneuvonta,
Vaasan maistraatti | 029 553 6902 | Puhelinaika: maanantai-perjantai 09.00-15.00

Talous- ja velkaneuvonta,
Vaasan kaupunki | 06-325 3515 | 06-325 3516 | Puhelinaika: maanantai-perjantai 13.00-16.00

Sosiaalitoimi

Nordman-Byskata Carina, carina.nordman-byskata@korsnas.fi
Vt. Vanhustenhuollon ohjaaja | Puh. 06-3479 149/050-5529621

Gädda Ann-Louise, ann-louise.gadda@korsnas.fi
Lärknäsin Johtaja/Vastaava sairaanhoitaja | 050-5987010

Yrjans Benita, benita.yrjans@korsnas.fi
Kuntoutus ohjaaja | 050-3437822

Vesterback Vivan, vivan.vesterback@korsnas.fi
Kotipalvelujohtaja | 050-3714501

Norrgård Linda, larknas.kok@korsnas.fi
vs. Emäntä | 050-3848540

Nyfors Jenny, larknas.ssk@korsnas.fi
Vast.Sairaanhoitaja Lärknas | 050-4210980

Westberg Carina, carina.westberg@korsnas.fi
Sosiaalipäällikkö | Puh. 06-3479 125 | Puhelinaika: maanantai-perjantai 09.00-10.00

Svanström Melinda, melinda.svanstrom@korsnas.fi
Vt. sosiaalityöntekijä | Puh. 06-3479 125 | Puhelinaika: maanantai-torstai 08.30-09.30

Wester-Bergman Katarina, katarina.wester-bergman@korsnas.fi
Kanslisti/Sociaali Maanantai-Keskikviiko am | Puh. 06-3479 133

Till-Norrdahl Ingegärd, ingegard.till-norrdahl@korsnas.fi
Annakodin johtaja | Puh. 050-4477969

Rannikko-Pohjanmaan kuntayhtymä

Rönnlund-Nygård Anette, anette.ronnlund@kfem.fi
Psykoterapi | 040-6487010

Yvonne Wikström, berit.makela(at)pohjanmaancancer.fi
Palliatiivinen sairaanhoitaja | 050-5920668

Lehtonen Diana, diana.lehtonen@kfem.fi
Muistinhoitaja | 040-6764992

 

Länsirannikon valvontalautakunta

Stolpe Marica, marica.stolpe@mustasaari.fi | 044 727 7995

Ympäristö- ja terveystarkastaja

Pellas Marcella miljoenheten@mustasaari.fi   06-3477 323   050-336 9860

Ympäristö- ja terveystarkastaja

Skog Sofia

Eläinlääkäri     06-365 1103  ke-pe ( puh.aika  8-9)

Schreibmaier Liisa

Eläinlääkäri  ma-ti (06) 366 1002 (puh.aika 8-9)  050 338 1144/0400 261 667 ( muu virkaaika  klo 16 asti.)

 

 

Sivistystoimi

Martin Agneta, agneta.martin@malax.fi
Sivistysjohtaja | | GSM. 050 4626 099

Blomqvist Birgitta, birgitta.blomqvist@korsnas.fi
Lastenhoidon ohjaaja | Puh. 06-3479 146

Korsnäs skola

Korsnäs skola, korsnas.skola@korsnas.fi
Kyrkobyv. 126, 66200 Korsnäs | Puh. 06-3641 055 | GSM. 050 3455 708

Thommy Bergström, thommy.bergstrom@korsnas.fi
Rehtori, luokanopettaja 3. luokka | Puh. 040 5817796

Molpe skola

Molpe skola, molpe.skola@korsnas.fi
Sjövägen 49, 66210 Molpe | Puh. 06-3476 670 | GSM. 050 345 6454

Häggdahl Jan-Henrik, jan-henrik.haggdahl@korsnas.fi
Rehtori | Puh. 050 345 6454

Taklax skola

Taklax skola, taklax.skola@korsnas.fi
Taklaxvägen 620, 66280 Taklax | 050 300 3094

Häggdahl Jan-Henrik, jan-henrik.haggdahl@korsnas.fi
Rehtori | (06) 3476 670 | 050 527 2764

 

Korsnäsin kunnankirjasto

Korsnäsin kunnankirjasto, bibliotek@korsnas.fi
Silverbergsv. 9 PB5, 66200 Korsnäs | Puh. 06-3479 140

Bäckström Carola, carola.backstrom@korsnas.fi
Kirjastotoimen päällikkö | Puh. 06-3479 140

Vapaa-aika ja liikunta

Byskata Karl-Gustav, kalle@sou.fi
Vapaa-ajanohjaaja | 0500-517 234

Lindholm Roger, roger.lindholm@korsnas.fi
Liikunnanohjaaja | Puh. 06-3479 134 | GSM. 050 597 1946

Pohjanmaan pelastuslaitos

Enqvist Kaj, kaj.enqvist@vaasa.fi
Aluepalopäällikkö | Puh. 06-224 3568 | GSM. 040 561 5106

Hannus Daniel, daniel.hannus@vaasa.fi
Paloesimies, Korsnäs | Puh. 040 661 5145

 

Tekninen virasto

Granås Ulf, ulf.granas@korsnas.fi
Tekninen päällikkö | 06-3479 130 | 050 5910 056 | Telefontid: 08.30 – 09.30

Råholm Susanna, susanna.raholm@korsnas.fi
Kiinteistörakennusmestari| 06-3479 129 | 050 5506 267

Kronqvist Anna-Lena, anna-lena.kronqvist@korsnas.fi
Kansliasihteeri| 06-3479 136

Wester-Bergman Katarina, katarina.wester-bergman@korsnas.fi
Kanslisti| 06-3479 127

Westerback Roland, roland.westerback@korsnas.fi
Vesilaitoksen hoitaja| 050 5056 857

Meris Teamwork,
Talonmiespalvelut: kunnantalo,, Lärknäs ym. | 040 742 6390

Mirzas jobbservice,
Talonmiespalvelut: Kyrkoby skola, Bredblick, Kottebo ym. | 040 962 5254

Ympäristönsuojelu

Granqvist Johnny, johnny.granqvist@korsnas.fi
Rakennustarkastaja | 06-3479 131 | 050 3694 007

Ympäristösuojelun toimintaa hoitaa 1.4.2017 lähtien Länsirannikon ympäristöyksikkö ostopalveluna.

Marica Stolpe, marica.stolpe@mustasaari.fi
Ympäristö ja terveystarkastaja | 044-7277995

 

 

Pävitetty: 29.11.2017/SBB