Bokbussen

Bokbussen kör varannan, udda vecka

Tidtabell augusti-juni, tillsvidare:

Måndag

  • Molpe skola 9.00-9.40
  • Taklax skola 10-11.15
  • Molpe daghem, Industricentralen 12.00-13.20
  • Molpe Banken 13.25-15.00

Tisdag

  • Harrström daghem 13.30-14.00
  • Viitaniemi 14.30-15.00
  • Träskvik 15.10-15.30
  • Tuvängsvägen 15.40-16.00
  • Hienobacken 16.10-16.30
  • Taklax fd mejeri 16.40-17.10
  • Harrström 17.20-18.00
  • Helenelund 18.10-18.50
  • Harrström Norras 19.00-19.20
  • Edsvik 19.30-19.45
  • Edsvik Tuure 19.50-19.55

Onsdag

  • Buketten 14.45-15.15
  • Snickarbacken 15.35-15.50
  • Smedbacken 16.00-16.20
  • Strandmossa 16.25-16.35
  • Brännback 16.40-16.50
  • Solvingsback 16.55-17.05
  • Bjurbäck 17.15-17.30
  • Korsbäck 17.40-17.55
  • Råbacka 18.00-18.15
  • Molpe skola 18.25-19.45

Torsdag

  • Kottebo daghem 9-9.30

Beslut i Biblioteks-, kultur- och fritidssektionen 8.10.2020 BKFS § 25